Yozgat’ta Tarım fuarı düzenlenecek

Kobi Fuarcılık Sahibi Ömer Faruk Tokat, Yozgat’ta 26- 29 Ağustos tarihleri arasında Yozgat Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın 11. kez kapılarını ziyarete açacağını söyledi. 

Kobi Fuarcılık Sahibi Ömer Faruk Tokat, Yozgat’ta 26- 29 Ağustos tarihleri arasında Yozgat Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın 11. kez kapılarını ziyarete açacağını söyledi. 

Tokat, bu yıl ki ziyaretçi hedeflerinin ise 150 bin olduğunu kaydetti. Fuara ilişkin açıklama yapan Tokat, “2009 yılında düzenlenen tarım fuarına il geneli ve il dışından 182 marka ürün sergilemiş ve 4 günlük fuar süresince yaklaşık 132 bin ziyaretçiye ulaşılmıştır” dedi.  

Tokat, 26-29 Ağustos tarihinde düzenlenecek olan Yozgat Tarım fuarında şu an itibariyle 193 markanın yer aldığını fuar açılış tarihine kadar da bu rakamın 200’ün üzerine çıkmasını beklediklerini dile getirdi.  Tokat, “Şu an itibariyle katılımcı firma oranı yüzde 70 il dışından katılan firmalar, yüzde 30 il genelinden firmalar katılımcı olarak yer almışlardır. Yine bu yıl düzenlenecek olan fuara 150 bin üzerinde ziyaretçi beklenmektedir.

Fuarda Tarım Teknolojileri, Seracılık, Hayvancılık ekipmanları, Tohum, gübre, yem, Fidancılık, Traktör ve ekipmanları, toprak hazırlama ekipmanları, hasat ekipmanları ggibi ürünler sergilenecektir” dedi.

YOZGAT ÇAMLIK GAZETESİ